Mi a HangDala módszer lényege, és hatékonyságának magyarázata? Bemutatkozás, és a résztvevők, Gombkötő Petra, Wéber Katalin, Rinyu Nóra (Cziráky Böbe később csatlakozik hozzánk) bemutatása.
HangDala Videó Hangképzés Tanfolyam
2. Tarts velünk! (Free)
Fekete-Kiss Sándor bemutatkozása. Hogyan tudod a leghasznosabban kiaknázni a magad számára a HangDala Videó Hangképzés Tanfolyam tudásanyagát?
3. Az elfelejtett tudásunk visszaszerzése (Free)
Mitől lesz korlátozott a hangképzésünk, és hogyan lehet megjavítani? Hogyan szabadulhatunk ki az éneklést gátló tanult reflexeinktől? Hogyan juthatunk hozzá a rejtett, elfelejtett tudásunkhoz?
4. Hogyan tudod magad formába hozni?
Az éneklés számára megfelelő és nem megfelelő cselekvésmód közti különbség. Mi a lényege a bal-agyféltekés és a jobb-agyféltekés üzemmódnak?
5. A mozgás tudati hatása
Milyen hatással van a tudatunkra, a légzésünkre, a kreativitásunkra, az éneklésünkre az, ha tudatosan a mozgást mint eszközt vetjük be?
6. Légy olyan, mint a víz!
Ha áramlásba helyezed magad, drámaian megjavul az éneklésed. Légy olyan, mint a víz! Jól bevált módszerek a hangindításra, és a dinamika használatára.
7. Az énekesi légzés és a támasz
Sok misztika lengi be az énekesi légzést, a támaszt. Itt most mindent tisztába teszünk, és konkrét módszereket kapsz arra, hogy hogyan legyen korrekt énekesi légzésed.
8. Éneklésünk akadályai és ezek kiküszöbölése
Ha ismered azokat a megszokásokat, amikkel akadályozzuk a szép hangzás megszületését, akkor könnyű lesz ezeket kiküszöbölni!
9. A maszk
Az arcrezonanciák területét hívjuk Maszknak (nem összetévesztendő az arcmasszkkal). Gyakorlási módok arra, hogy hogyan szóljon szépen az arcodban a hangod.
10. Ellenállás használata a hang dúsítására
Az edzések világából ismert Resistance (ellenállás) használata az énekesi edzésben, és a dús hatású hang létrehozásában. A test teljes használata a teljes hang megszólaltatásához.
11. Arclazítás
Egy hasznos és széles körben elterjedt gyakorlattal segítjük elő az arcunk és a hangszalagjaink lazítását az erőlködésmentes hangadáshoz.
12. A híres bugyborékoló skála
Csináld velünk a híres bugyborékoló skálát (Lip trills)!
13. A magassághatárok kiterjesztése
Egy vicces de nagyon hasznos gyakorlattal kiterjeszthetjük a magassághatárainkat.
14. Hogyan találod meg a maszkot?
A maszk megtalálása nem csak a hangodra, de a lelkiállapotodra, testtartásodra, légzésedre is hatással van. Tarts Rinyu Nórival, és fedezd fel a maszkodat!
15. Maszk Skála
Itt az idő megtanulni a Maszk Skálát „M” zengetésével.
16. Magánhangzóra nyitás
Maszkban a zárt mássalhangzó ellenállásán keresztül energia felhalmozás, majd ebből nyitás magánhangzóra. Dúdolásból nyílt hangzó. Nagyon fontos lépés, ha szép és energiadús énekhangot akarsz.
17 Magánhangzóra nyitás alt hangon Wéber Katival
Az előbbi fontos gyakorlat megismétlése egy mély hangfajú énekessel, Wéber Katival.
18. A beszélt és énekelt hangzók különbsége
Megismerkedünk a hangzók énekelt formáival és egy kis improvizációban gyakoroljuk is a különbséget.
19. A magas rezonanciák intenzitásának erősítése
Ezzel a módszerrel tudod a hangot „előre” hozni an „N” kilövés szerű használatával, így tudod erősíteni a magas rezonáns összetevők intenzitátását.
20. Magas felhangok lendítése a fejtető irányába
Az ‘NY’, mint ellenállás segítségével a magas felhangokat most a fejtető irányába lőjük ki.
21. Az „NY-E” skála
A “Ny” magánhangzót kilövésre használva kiváló skálát kapunk a hang intenzitásának erősítésére és a felső rezonánsüregek megnyitására.
22. Lehorgonyzás
Nem csak felfele kell küldeni a hangot, hanem le is kell tudni horgonyozni. A teljes hanghoz szükség van a mélységekre, és a magasságokra egyaránt.
23. „G-Á” gyakorlat
Az egyik leghatékonyabb gyakorlat a magasságok könnyed megszólaltatására, a lehorgonyzásra, a mélyizmok használatára a támaszhoz, az üresség gakorlására, az egyszerűségre, a gége nyugodt állására dallamtól függetlenül… Majdnem, mint egy svájci bicska. 🙂
24. „Kismajom” gyakorlat
Egy kedves kis gyakorlat, ami tulajdonképpen az erősen kiénekelt magasságokhoz lett kifejlesztve.
25. Zó-zá-zé
Zó-zá-zé, miremiremá
Kitűnő kis gyakorlat a fogaknál és ajkakál keletkező felhangok fejlesztésére, és a fürge éneklésre.
26. Bim-bam-bom
Bim-bam-bim-bam bom-bom-bom
A „B” az „M” kipattintott változata, így a maszkot fürge hangokkal gyakoroltatja.
27. Bimbiri-bambara-bom
Egy rövid, kedves kis gyakorlat a B, M, R kombincióival.
28. Oroszlánkirály beéneklő gyakorlat
A HangDala nagyon közkedvelt beéneklő gyakorlata, az Oroszlánkirály gyakorlat most a 4 tagú hölgy csapat előadásában.
29. Ó ne vidd el két szemeddel (Free)
Weöres Sándor Rongyszőnyeg kötetéből a 60. Ó ne vidd el Fekete-Kiss Sándor megzenésítésében és előadásában.
30. Szeretem ernyős szemedet (Free)
Weöres Sándor rongyszőnyeg kötetéből az 53. versét Fekete-Kiss Sándor megzenésítésében a Hangképzés tanfolyam résztvevői adják elő. Szeretem ernyős szemedet….
31. Hogyan használhatjuk a Hangképző tanfolyam gyakorlatait? (Free)
Hogyan lehet a HangDala Hangképzés Tanfolyam tudását és gyakorlatait arra használni, hogy hangot, stílust, előadást építsünk? Milyen módszerekkel tágíthatjuk tudásunkat?
32. Hangképző Gyakorlatok Fekete-Kiss Sándorral
Napi beéneklésedhez itt vannak a HangDala Hangképző Tanfolyam összes gyakorlata, megszakítás nélküli előadásban. Énekelj velem, és tréningezd a hangodat, hogy sokrétű, kreatív énekessé válj. Amit sokszor csinálunk, abban egy idő után nagyon jóvá válunk. Napi 15-20 perc is már csodát tesz! Kezdd el, és ne hagyd abba! Megéri!
33. Oroszlánkirály & Over The Rainbow gyakorlat
Napi szintű használatra itt van az Oroszlánkirály és az Over The Rainbow gyakorlat Fekete-Kiss Sándorral, együtt éneklésre. Hangzók alakítására, dinamikai és kifejezésbeli kreativitásra ajánlott!